Strihanie živých plotov

Živé ploty v záhrade sú veľmi významným prvkom, ktorý v sebe skrýva mnoho funkcií. Na jednej strane živé ploty dekoračne dopĺňajú priestor, v ktorom sú osadené. Na druhej strane, môžu tento priestor oddeľovať a užívateľovi poskytovať príjemné, tienisté zátišia, prípadne schovať súkromný priestor pred nežiaducimi pohľadmi z verejných priestranstiev.

Významnou funkciou živých plotov je taktiež ekologická stránka. Kvalitný, dobre udržiavaný živý plot absorbuje veľké množstvo prachových častíc, zvyšuje vlhkosť vzduchu vo svojom okolí a zároveň môže pôsobiť ako proti hluková bariéra.

Tak ako všetko živé, aj živý plot si vyžaduje pravidelnú starostlivosť a "údržbu". K dobrej kondícii živého plota prispieva pravidelné strihanie, ktoré závisí od druhu rastlín v živom plote a čase vegetačného obdobia. Živé ploty z listnatých drevín a kríkov je vhodné strihať trikrát do roka (v období vegetačného pokoja, v júni a koncom júla alebo začiatkom augusta). Ihličnaté ploty sa strihajú na jeseň alebo v období pred jarou. Kvitnúce ploty by sa mali strihať po odkvitnutí kvetov, ktoré rastú na jednoročných výhonkoch. Celoročne zelené živé ploty je možné strihať od septembra do prvých mrazov.

Pri starostlivosti o živý plot je taktiež potrebné pamätať na pravidelné prihnojovanie a boj proti škodcom. Naša spoločnosť vykonáva nie len pravidelné strihanie živých plotov, ale aj komplexný servis, ktorý s tým bezprostredne súvisí.

Ak Vás naša ponuka zaujala, neváhajte nás kontaktovať buď na telefónnom čísle +421 948 625 605 alebo prostredníctvom kontaktého formuláru.